Hundnamn i vinröd färg har länk till egen hemsida/blogg
Senaste uppdateringar i röd färg. 
 
Kull 23 "I-kullen/ MarsIPAnerna"
födda 1 mars 2019
Capandus Skye Loch Bracadale x Roekull Rajas Noomi
Stamtavla
Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Inchgower
"Ingo"
Henrika Reuterling
Inchmurrin
"Jackson"
Åsa Hansson
Invergordon
"Gordon"
Anna Edvardsson
Inverleven
"Chili"
Eva Francke Hasz
Imperial
"Impa"
Grete Lindell
Inchdairnie
"Dagny"
Anna Jafner Kjelleström
 
Kull 22 "Isle-kullen"
födda 23 december 2018
Cynhinfa Nabil x Stenbury Black Stingray
Stamtavla
Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Isle of Lewis
"Corax"
Linda Billström
Isle of Arran
"Nova"
Andreas Andreason
Isle of Barra
"Barra"
Berit Hergot
Isle of Islay
"EyeLee"
Mille Selander
Isle of Jura
"Jess"
Kenneth Åkerblom
Isle of Mull
"Mulley"
Ralf Falkeland
Isle of Raasay
"Roe"
Andreas Edling
Isle of Skye
"Hannie"
Iréne Johansson
 
Kull 21 "Rock-kullen"
födda 14 maj 2017
SEJ(a)CH Söders Broadwalk x Stenbury Black Stingray
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla
Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Rock Creek
"Peat"
avliden
Helena Stenberg HD: C/B
ED: 0
jpr: 1 nkl
Rock Hill
"Ruff"
Anna Qvarfort HD: B/D
ED: 0
jpr B: 1 nkl
jpr A: 1 KKL
Rock Oyster
"Freddy"
Kian Wingård Sten HD: A
ED: 0
jpr: 2 nkl
Rock Storm
"Staro"
Marina Gavelin HD: B
ED: 0
 
Rock Town
"Grim"
Kerstin Pregner HD: A
ED: 0
 
Amber Rock
"Ace"
Inger Johansson HD: A
ED: 0
jpr: 1 nkl
Black Rock
"Raven"
Anita Norrblom HD: B
ED: 0
jpr: 1 nkl
Grey Rock
"Roxie"
Gun Åkerblom HD: A
ED: 0
vsp: SEVCH
 
Kull 20 "H-kullen"
födda 21 februari 2016
Stenbury Askrike Black Nash x Thorsvi Kintyre
Kullen hereditärt fri från PRA-prcd och CNM-anlag
Bägge föräldrarna testade clear för SD2
Stamtavla
Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Harris
"Sigge"
Towa Lindström HD: A
ED: 0
öga: ua
 
Highland Park
"Hugin"
Mikaela Ståhl HD: B
ED: 0
öga: ua
vsp: SEVCH
lydnad: LD startklass
jpr: 2 nkl
Hillside
"Kansas"
Åsa Hansson HD: A
ED: 0
öga: BPK
jpr: 1 nkl
Huntly
"Huntly"
Sara Wickman HD: A
ED: 0
öga: ua
vsp: gk anlagsklass
lydnad: 1:a pris Lkl1 285p
MH
bruks: 231,5p AKL spår
Hazelburn
"Tia"
Grete Lindell HD: B/C
ED: 0
öga: BPK
jpr: 1 nkl
 
Kull 19 "C2-kullen"
födda 1 maj 2014
Cynhinfa Hamik x SEJ(j)CH Thorsvi St Magdalene
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla
Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Caledonian
"Tore"
Mikaela Ståhl HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr: 1 nkl
vsp: 2x1 ökl
lydnad: 172,5p startklass
Coleburn
"Vargen"
Cecilia Hallengren HD: A
ED: 0
 
Convalmore
"Wille"
Sara Wickman HD: A
ED: 0
öga:ua
vsp:SEVCH, Godkänt eftersöks-
ekipage NVR
lydnad: LD startklass
jpr: 2 nkl
Craigduff
"Feint"
Helena Stenberg HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr A: 1 KKL
jpr B: 2 x 1 ökl
lydnad: 188p startklass
Caperdonich
"Harriet"
Peter Wingård HD: A
ED: 0
jpr: 1 ökl
Clydesdale
"Wilja"
Iréne Johansson HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr: 1 nkl
Clynelish
"Harlie"
Ishtar Polite HD: A
ED: 0
 

 
Kull 18 "Irish-kullen"
födda 16 februari 2014
FTAW Portlick Ralph x Thorsvi Blackwood
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla
Valparnas Dagbok

Hund Ägare Hälsa Meriter
Irish Bushmill
"Valter"
avliden
Henrika Reuterling HD: A
ED: 0
 
Irish Cooley
"Furix"
Linda Billström HD: A
ED: 0
öga: ua
MH
jpr: 1 nkl 
vsp: gk anlagsklass
rallylydnad: RLDN, RLDF
Irish Tyrconnell
"Morrison"
Kristina Vanourek HD: A
ED: 0
öga: ua
MH
jpr B: 2 ökl 
jpr A: 1 KKL
vsp: gk anlagsklass
Irish Yellow Spot
"Viggo"
Rita Andersson HD: A
ED: 0
vsp: gk anlagsklass
Irish Connemara
"Kira"
Mille Selander HD: B
ED: 0
vsp: SEVCH
jpr: 2 ökl 
Irish Midleton
"Gilla"
Sussan Jansson HD: A
ED: 0
jpr: 1 nkl (SE) 1HP nkl (NO)

 
Kull 17
"Glen3-kullen"
födda 8 september 2013
FTW Levenghyl Firestone x SJ(j)Ch Thorsvi Glen Spey
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas dagbok

Hund Ägare Hälsa Meriter
Glenfarclas
"Kane"
avliden
Katarina Troedsson HD: B
ED: 0
 
Glenturret
"Sookie"
Erik Blomgren HD: A
ED: 0
 
Glencadam
"Ferrie"
Kajsa-Karin Wretström HD: A
ED: 0
jpr:2 nkl 
MH
Glendronach
"Singla"
Lena Wallin HD: A
ED: 0
vsp: SEVCH
NW: diplom klass 1
Glendullan
"Gun"
Anders Andreasson HD: A/B
ED: 0
öga:ua
lydnad: LP1 LP2
MH
rallylydnad: RLDN, RLDF
Glenglassaugh
"Abigail"
Annika Lilja HD: A
ED: 0
jpr B: 1 ökl 
jpr A: 1 kkl
Glenlochy
"Leia"
Tomas Blom HD: A
ED: 0
 
Glenrothes
"Zelda"
Carl-Gustaf Carlgren HD: A
ED: 0
 
 
Kull 16
"D-kullen"
födda 5 juli 2012
Lakedown Tarw Du x SJ(j)Ch Thorsvi Glen Spey
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Dalmore
"Nikko"
Oscar Abrahamsson HD: B/C
ED: 0
vsp: 2 x1 ökl
Dallas Dhu
"Karo"
Lena Brodin HD: B
ED: 0
jpr:3 nkl
Dailuaine
"Juli"
Pierre Maltvik HD: B
ED: 0
öga:ua
jpr:1 nkl
Dalwhinnie
"Dolly"
Helén Dahlqvist HD: A
ED: 0
jpr:1 nkl
Deanston
"Isa"
Joanna Karlsson HD: B
ED: 0
vsp: gk anlagsklass
Drumguish
"Saga"
Jenny Hedström HD: C
ED: 0
vsp: SEVCH
MH
Dufftown
"Mrs"
Eva Meiton HD: A
ED: 0
öga: ua
jpr:3 nkl
 
Kull 15 "K9-kullen"
födda 14 november 2011
Cynhinfa Hamik x Thorsvi Glenburgie
Kullen hereditärt fri från prcdPRA- och CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Kilchoman
"Draff"
Helena Stenberg HD: A
ED: 0
öga:ua
lydnad:1 Lkl2
MH
jpr B: 2 ekl
jpr A: 3 KKL
Kildalton
"Ozzy"
Carina Friberg HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr: 1 ökl
Kilkerran
"Troll"
Åsa Eckerrot HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr A: gk KKL
jpr B: 2 ökl
Killyloch
"Fokus"
Marina Gavelin HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr : 2 x 1 ökl
MH
Kinclaith
"Selkie"
Britt-Marie Andersson
Helena Elisasson
HD: A
ED: 0
 
Kininvie
"Kinni"
Anna Gyllhamn HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr A: gk KKL
jpr B: 2 ekl
Kintyre
"Dimma"
Sara Wallgren HD: A
ED: 0
öga: ua
SD2: clear
jpr A: gk KKL
jpr B: 2 x 1 ökl
Knockando
"Freja"
Maria Dahlberg HD: A
ED: 0
öga:ua
jpr: 1 nkl
Knockdhu
"Kompis"
Per Mattsson HD: A
ED: 0
öga:ua
 
 
Kull 14
"Black-kullen"
födda 14 december 2010
SJ(a)CH DKJCH FTW Bierspool Blackbill of Lakedown x Thorsvi Blackwood
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Black Grouse
"Spike"
Katarina Troedsson öga:ua
HD: A
ED: 0
Optigen: Clear
jpr: 3 ekl
Black Barrel
"Yaga"
Håkan Lundell öga:ua
HD: A
ED: 0
Optigen: Carrier
vsp:gk anlagsklass
jpr:1 nkl
Black Bottle
"Virvla"
Eva Lundell öga:ua
HD: A
ED: 0
Optigen: Carrier
Godkänd B-lavin
MH
Godkänd LKL Spår + Sök, bruks
jpr:2 nkl
TJH (PTRH)
vsp: SEVCH
Black Nikka
"Nikka"
Helene Hjelm öga:ua
HD: A
ED: 0
Optigen: Carrier
 
Black Velvet
"Aqua"
Gerd Mortensen öga:ua
HD: A
ED: 0
MH
jpr:3 ökl
 
Kull 13
"A2-kullen"
födda 21 april 2010
Harperrig Tweed x SJ(j)CH Searover Willing Guinness
Kullen hereditärt fri från prcdPRA- och CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Aberfeldy
"Lakrits"
Eva Heljesten HD: C
ED: 0
öga: ua
jpr A: 2 ekl
jpr B: 2 ekl
MH
lydnad:2 Lkl1
rally: 1gk nkl
Ardmore
"Acke"
Anita Weinius HD: A
ED: 0
öga: tot kat/ua
jpr:2 nkl
lydnad: 2 ekl
MH
bruks: uppfl högre klass spår
rallylydnad: RLDN RLDF
NW: diplom klass 1
Aultmore
"Reko"
avliden
Marina Gavelin HD: B/D
ED: 0
lydnad:2 Lkl1
Annandale
"Easy"
avliden
Ellis Larsson ---  
Ardlair
"Leia"
Lina Kinnander HD: A
ED: 0
öga: ua
vsp: gk anlagsklass
lydnad:2 Lkl1
jpr: 2 x 1 ökl
Ayrshire
"Speja"
Cia Karlstrand HD: C
ED: 0
 
 
Kull 12
"S-kullen"
födda 7 juni 2009
SJ(j)Ch Garronpoint Arron x SJ(j)Ch Thorsvi Glen Spey
Kullen hereditärt fri från CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Scapa
"Elling"
Lina Bredberg
Per Olofsson
HD: A
ED: 0
 
Speyside
"Spencer"
avliden
Ann-Maj Hjelm HD: AB
ED: 0
jpr:1hp nkl
Vinnare Novice Trial England
Springbank
"Yoshi"
Benita Rennes HD: BC
ED: 0
 
Strathisla
"Chippen"
avliden
Lollo Gäärd HD: BC
ED: 0
jpr:2 ökl
Strathmill
"Sigge"
avliden
Helene Jansson HD: C
ED: 0
 
Speyburn
"Carron"
avliden
Anita Norrblom HD: AB
ED: 0
öga: ua
jpr:1 nkl
MH
St Magdalene
"Malva"
Sara Wallgren HD: B
ED: 0
öga: BP kat
Optigen: Carrier
jpr A: cert
jpr B: SEJ(j)CH

utst: sufficient
 
Kull 11
"M-kullen"
födda 13 april 2009
SSPCH Justlike Prins Nikolai x SJ(j)CH Searover Willing Guinness
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Macallan
"Allan"
Johan Blomdahl HD: B
ED: 0
jpr 2 x 1 ökl
Mannochmore
"Scott"
Linnea Meiton HD: A
ED: 0
öga: ua
CNM clear
MH
lydnad: 1 lkl2
jpr B: 3 x 1 ekl
jpr A: gk kkl
Miltonduff
"Skye"
Anne-Marie Berger HD: A
ED: 0
öga: ua
MH
jpr B:3 ekl
lydnad:1 Lkl1
vsp: gk anlagsklass
jpr A: gk kkl
Macduff
"Carmen"
Sarita Winsevik HD: A
ED: 0
öga: ua
jpr A: 1 åpen kl (DK)
jpr B: 1 ekl (NO)
utst: very good
Mackmyra
"Mackan"
Annika Lilja HD: A
ED: 1
jpr A: gk kkl
jpr B: 3 ekl
Meadowburn
"Cayenne"
Mia Wallén HD: A
ED: 0
jpr:1 ökl
Millburn
"Tuva"
avliden
Lina Grönberg HD: A
ED: 0
vsp: gk anlagsklass
Mortlach
"Duffie"
Ulf Bergquist HD: A
ED: 0
jpr:2 ökl
Mosstowie
"Sassa"
Inger Zanders HD: A
ED: 0
 
 
Kull 10
"L-kullen"
födda 21 december 2008
SJ(a)Ch Garronpoint Mole x Thorsvi Balvenie
Kullen hereditärt fri från prcdPRA-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Lagavulin
"Emil"
Monica Norrhed HD: A
ED: ua
 
Lochnagar
"Kvikk"

Jan Bekken

HD: D
ED: ua
 
Lochside
"Loke"
Claes Pregner HD: A
ED: ua
 
Linkwood
"Gross"
Maud Holgersson HD: A
ED: ua
vsp: 2 öppenklass
Laphroaig
"Joy"
Benjamin Lilja HD: A
ED: ua
jpr:1 nkl
NW: GK doftprov
Loch Lomond
"Mondi"
Anita Norrblom HD: A
ED: ua
öga: ua
jpr A: gk kkl
jpr B: 3 ekl
Littlemill
"Millie"
avliden
Göran Lindell HD: A
ED: ua
öga: ua
CNM: clear
jpr:1 nkl
MH-beskriven
utst: Very Good
 
Kull 9
"G2-kullen"
födda 4 mars 2008
Cynhinfa Flint x SJ(j)Ch Searover Willing Guinness
Kullen hereditärt fri från prcdPRA- och CNM-anlag
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Glenfiddich
"Treo"
Peter Rinaldo höfter: AB
armb:ua
öga: ua
jpr:2 x 1 ökl
vsp:SEVCH
Glengoyne
"Cech"
Bo Johansson höfter: A
armb: ua
jpr:2nkl
Glenallachie
"Alliz"
avliden
Katarina Troedsson höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr B :2 x 1 ekl
vsp: 2 x 1 ökl
jpr A: gk kkl
Glenburgie
"Mocca"
avliden
Åsa Eckerrot höfter: B
armb: ua
öga: ua
jpr: 3 x1 ekl
Glenkinchie
"Silke"
Gerd Mortensen höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr:2x1ökl
vsp: gk anlagsklass
MH-beskriven
Glenlivet
"Liva"
Margareta Hägglund höfter: A
armb: ua
jpr:2ökl
Glenlossie
"Extra"
Ellis Larsson höfter: AC
armb: ua
öga: PPM
jpr B: 2 x 1 ekl
jpr A: gk kkl
lydnad:1 Lkl1
vsp: SEVCH
Glenmorangie
"Maggie"
avliden
Jennie och Mikael Nilsson höfter: A
armb: ua
jpr:3nkl
agility: pinne klass 1, agility o hopp.
 
Kull 8
"B2-kullen"
födda 26 januari 2007
Ropehall Lad x SJ(j)Ch Searover Willing Guinness
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Banff
"Lisa"
avliden
Ingela Tellåsen höfter: A
armb: ua
Optigen: Carrier
öga: ua
jpr: 3 ekl
vsp:SVCH
Benriach
"Cobber"
avliden
Peter Raneryd höfter: A
armb: ua
Optigen: Clear
öga: ua
jpr:3 ökl
Benromach
"Acke"
avliden
Pär Nilsson höfter: B
armb: ua
öga: ua
jpr: 0 nkl
Blackwood
"Kiwi"
avliden
Agnetha Grankvist höfter: A
armb: ua
Optigen: Carrier
CNM: clear
öga: ua
jpr A: gk kkl
jpr B:2x1 ökl
Braeval
"Bonus"
Ewa Ericsson höfter: A
armb: ua
öga: ua
Optigen: Carrier
jpr A: gk kkl
jprB :2 ökl
vsp:2 ökl
Brora
"Edda"
Stefan Simonsson höfter: A
armb: ua
öga: ua
Optigen: Clear
CNM: clear
jpr: 3 ökl
utst: CK
 
Kull 7
"Glen-kullen"
födda 4 mars 2006
SJCh Duvkullans Volvo x Thorsvi Cardhu
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Glen Elgin
"Kuben"
avliden
Pelle Forslund höfter: B
armb: ua
jpr: 1 ekl
Glen Garioch
"Glen"
avliden
Lacke Karlström höfter: BC
armb: ua
öga: ua
 
Glen Grant
"Whirre"
avliden
Kicki Evö höfter: C
armb: ua
öga: ua
jpr: 2x1 ökl
vsp: SVCH
lydnad: 2 lkl2
bruks: uppfl lägre spår
MH
Glen Moray
"Nova"
avliden
Christian Bergman höfter: A
armb: ua
jpr:3 ökl
Glen Ord
"Ville"
avliden
Linn Abrahamsson höfter: B
armb: ua
lydnad: 2x1 lkl1
Glen Scotia
"Greta"
avliden
Anders Persson höfter: A
armb: ua
Optigen: Clear
öga: ua
jpr:1 nkl
Glen Spey
"Speys"
avliden
Anita Norrblom och
Carina Friberg
höfter: B
armb: ua
öga: ua
Optigen: Carrier
CNM: clear
jpr B: SEJCH
jpr A: gk kkl
utst: good
 
Kull 6
"T2-kullen"
födda 19 november 2005
SJCh Moorman's Spitfire Ale x Manymills Little Grebe
Kullen hereditärt fri från PRA-anlag.
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Talisker
"Gordon"
avliden
Annika Blomquist höfter: BC
armb: ua
öga: ua
vsp: 1 ökl
Tomatin
"Maja"
Mikael och Jennie Nilsson höfter: A
armb: ua
lydnad: LP1 LP2
agility: SM pinne hoppklass 3
jpr: 3 nkl
Tullibardine
"Saffran"
avliden
Göran Hagrup höfter: A
armb: ua
vsp:gk anlagsklass
 
Kull 5
"A-kullen"
födda 21 april 2005
SJ(j)Ch Duvkullans Cello x Askrikes Vatted Malt at Thorsvi
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Allt-A-Bhainne
"Benny"
avliden
Tullverket höfter: A
armb: ua
öga: ua
Certifierad narkotikahund
utst: 1 ukl
Arran
"Chelsea"
avliden
Lotta Bergquist höfter: AC
armb: ua
öga: ua
jpr B: 2x1 ekl
jpr A: gk kkl
utst: 2 jkl
Aberlour
"Catch"
avliden
Jenny Åkesson höfter: A
armb: ua
öga: BP kat
jpr: 3 nkl
Ardbeg
"Skalman"
avliden
Cecilia Hallengren höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr: 0 nkl
lydnad: 2x1 lkl1
Auchentoshan
"Malte"
avliden
Lillebror Olofsson höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr:1 nkl
vsp: 1 ökl
utst: 3 jkl
Auchroisk
"Karlsson"
avliden
Anita Norrblom höfter: A
armb: ua
öga: BP kat
 
 
Kull 4
"B-kullen"
födda 11 april 2004
SNJCh Streamlights Brave Opal x Manymills Little Grebe
Kullen hereditärt fri från prcdPRA-anlag.
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Bunnahabhain
"Doris"
avliden
Victoria Ankarcrona höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr: 3 ökl
Balblair
"Smilla"
avliden
Lennart Karlsson höfter: A
armb: ua
öga: ua
 
Brackla
"Kajsa"
avliden
Kjell Ormegard höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr: 2 nkl
Balvenie
"Speja"
avliden
Sofia Rundgren höfter: A
armb: ua
öga: ua
CNM: clear
jpr B: 3 ekl
jpr A: gk kkl
Bowmore
"Hugo"
avliden
Fia Malm höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr:2 nkl
vsp: gk anlagsklass
utst: 2 jkl
Balmenach
"Dallas"
avliden
Åsa Hansson höfter: B
armb: ua
öga: tot kat
jpr: 0 nkl
Bruichladdich
"Milton"
avliden
Per Rissler höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr: 3 ökl
vsp: gk anlagsklass
utst: 3 jkl
lydnad: 2 lkl1
 
Kull 3
"C-kullen"
födda 14 november 2002
SNJCh Streamlights Brave Opal x Manymills Little Grebe
Kullen hereditärt fri från prcdPRA-anlag.
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Caol Ila
"Tindra"
avliden
Agnetha Grankvist höfter: C
armb: ua
öga: ua
jpr:3 ökl
Cardhu
"Lystra"
avliden
Jörgen Norrblom höfter: AB
armb: ua
öga: ua
jpr B: 1 ökl
jpr A: gk kkl
utst: 2 ukl
Cragganmore
"Ares"
avliden
Birgitta Wiedemann höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr:2 ökl
Craigellachie
"Harry"
avliden
Peter Wingård höfter: A
armb: ua
öga: BP kat
jpr: 2x1 ökl
utst: 2 ukl
 
Kull 2
"ensam-kullen"
född 17 mars 2001
SJCh Moormans Belsassar x Colhook Ode to Joy
Stamtavla

Valparnas Dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Single Malt
"Runa"
avliden
Barbara Dyall Silfverbrand höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr: 2x1 ökl
 
Kull 1
"T-kullen"
födda 22 februari 1999
SJCh Manymills Hornet x Colhook Ode to Joy
Stamtavla

Valparnas dagbok
Hund Ägare Hälsa Meriter
Tamdhu
"Viska"
avliden
Göran Hagrup höfter: A
armb: ua
öga: ua
jpr B: 2x1 ökl
jpr A: gk kkl
utst: 2 ukl
Tamnavulin
"Jacko"
avliden
Inga Lill Johansson höfter: C
armb: ua
 
Teaninich
"Palle"
avliden
Bo Johansson höfter: A
armb: ua
jpr B: 2 ökl
vsp: gk anlagsklass
utst: 3 jkl
Tobermory
"Pepsi"
avliden
Anders Björnström höfter: C
armb: ua
 
Tomintoul
"Chivas"
avliden
Birgitta Wiedemann höfter: B
armb: måttl
jpr: 3 ukl
Tormore
"TimTim"
avliden
Therese Waldebring höfter: B
armb: ua